TECHNOLOGIE BUDOUCNOSTI PĚSTOVÁNÍ

ZE STOVEK DETAILŮ

Při vývoji a výrobě interiérových i průmyslových hydroponických zahrad a farem se opíráme o vlastní zkušenosti, sebrané nalezením tisíce cest, které k cíli nevedly. Jednotlivé komponenty zahrad jsou pečlivě vybrány a testovány tak, aby jako celek přinášely jejich majiteli nejenom užitek ve formě stále čerstvých bylin a plodů, ale i radost z moderního způsobu pěstování rostlin. To vše s minimem práce a starostí.

SVĚTLO

Nepřekonané LED diody s plným spektrem pro efektivní osvětlení rostlin bez plýtvání s energiemi.

RYCHLÝ RŮST

Dáme rostlinám vše, co jim na listech uvidíme. Odvděčí se rychlým růstem s bohatým větvením.

ÚPRAVA VODY

Kvalitní živný roztok jako stabilní základ. Automatický proces úpravy vody nedovolí selhat.

VLASTNÍ ŘÍZENÍ

Známe vlastnosti a přednosti Farmera a víme, jak ho využít. Jsme pohodlní, takové je i ovládání.

Farmer Inteligentní řízení pěstování

Mozkem GROWLIGHT zahrad je naše řídicí jednotka Farmer. Ta dokáže pomocí senzorů rozmístěných v zahradě upravit a udržet rostlinám ideální podmínky k růstu. Jednotka automaticky ovládá osvětlení, udržuje správné klima zahrady a upravuje hodnoty živného roztoku i četnost závlah

Hydroponie - efektivní pěstování

Ze všech způsobů udržitelného pěstování rostlin je hydroponie ten nejefektivnější. Pěstování rostlin bez zeminy umožňuje produkovat více, na menší ploše, násobně rychleji a v konstantní kvalitě. Cirkulační systémy a přesné dávkování také šetří až 90% vody oproti tradičnímu zemědělství.

LED pěstební osvětlení pro rostliny

Každá dioda obsahuje celé světelné spektrum potřebné pro zdravý a rychlý růst i květ rostlin. Směrová optika zvyšuje intenzitu světelné energie i v případě větší vzdálenosti světla od rostliny. Rozmístění diod nad celou pěstební plochou zajišťuje ideální světelné podmínky pro rostliny v celé zahradě.

dlouhá životnost materiálů

Naše systémy stavíme pro dlouhodobý provoz. Zařízení musí odolat náročnému prostředí konstantní vlhkosti, proto používáme nekorozivní materiály. Výrobu konstrukcí a nerezových regálů pro vertikální farmy jsme svěřili našemu partnerovi, české společnosti Kešner a.s., jejichž preciznost výroby nás oslnila.

Pěstební médium - zahrada bez hlíny

Důležitou vlastností hydroponických substrátů je jejich lehkost, vzdušnost a schopnost absorbovat vodu. Důležitý je fakt, že nijak nemění hodnoty živného roztoku. Nejčastěji používáme keramzit – pálený jíl ve formě kuliček, který je přírodní a recyklovatelný. Semínka sázíme do minerální vaty rockwool nebo kokosové drti s perlitem.

3D tisk - aditivní výroba nové generace

Různé komponenty našich zahrad, světel i řídících jednotek jsou vyráběny pomocí 3D tisku z různých materiálů dle jejich použití. 3D tisk nám umožňuje neomezovat se pouze na běžně dostupné komponenty, konstrukční a designové prvky. Díky technologii aditivní výroby můžeme realizovat Vaše náročné požadavky a umožňuje nám z každého výrobku vytvořit originál.

Jsme schopni z velké řady dostupných materiálů. Pro naše výrobky nejčastěji používáme materiál PP. Dále disponujeme například ABS, ABS-T, PLA, PET a PET-G. K dispozici máme samozřejmě i širokou škálu barev.