PĚSTEBNÍ OSVĚTLENÍ ČESKÉ VÝROBY

growlight led osvětlení pro rostliny

Před lety jsme pro naše zahrady hledali vhodná pěstební světla. Na trhu se daly pořídit pouze produkty s nízkou intenzitou světla nebo s velmi špatným chlazením. Během zkoušení dostupných svítidel jsme paralelně pracovali na vývoji vlastního osvětlení. Na takovém, které by bylo schopno splnit naše náročné požadavky.

Instalujeme

130 - 130
[W / m2]

po pruzích o výkonu

0
W / m

plného spektra

400 - 400
[nm]

INDUSTRY

INTERIOR

PLNÉ SVĚTELNÉ SPEKTRUM

Každá GROWLIGHT LED FS dioda vyzařuje v jednotlivých částech spektra tolik energie, kolik jsou rostliny schopny vstřebat a efektivně zpracovat.

Nedochází tak ke zbytečnému plýtvání elektrickou energií kvůli nadměrnému výkonu v zelené, pro člověka důležité části spektra. Přesto je pro zajištění perfektní fotosyntézy ve světle zelené spektrum rovnoměrně obsaženo.

GROWLIGHT LED FS

(400 – 840 nm)

IDEÁLNĚ DIMENZOVANÉ PASIVNÍ CHLAZENÍ

DOBRÝ ZÁKLAD DLOUHÉ ŽIVOTNOSTI

VÝVOJ LED OSVĚTLENÍ ROSTLIN

Jak je vidět na obrázku vývoje LED pěstebního osvětlení, inovací proběhlo hned několik.

V první fázi bylo jasné, že rostlině k dobrému vývoji nestačí pouze červená a modrá složka světla. Chybějící část spektra se zprvu doplnila použitím oranžových, zelených a později bílých diod. I z obrázku je patrné, že taková skladba barev nemůže zajistit stejnou kvalitu osvětlení.

míchání barev totiž dochází až pod světlem, a to nedokonale

Řešením bylo vyrobit diodu, která by sama vyzařovala v jednotlivých částech spektra tolik energie, kolik je schopna rostlina přijmout a vstřebat.

Smícháním především červené a modré složky světla docílíme toho, že plnospektrální diody svítí fialově.

Efektivitu osvětlení jsme znatelně zvýšili použitím směrových čoček, životnost stoupla s naddimenzovaným pasivním chlazením.

E27 žárovky a LED pruhy pro domácí osvětlení rostlin


Warning: Illegal string offset 'type' in /data/web/virtuals/205651/virtual/www/domains/prirodanadosah.cz/wp-content/plugins/essential-addons-for-elementor-lite/includes/Traits/Generator.php on line 132

Warning: Illegal string offset 'context' in /data/web/virtuals/205651/virtual/www/domains/prirodanadosah.cz/wp-content/plugins/essential-addons-for-elementor-lite/includes/Traits/Generator.php on line 132

Warning: Illegal string offset 'file' in /data/web/virtuals/205651/virtual/www/domains/prirodanadosah.cz/wp-content/plugins/essential-addons-for-elementor-lite/includes/Traits/Generator.php on line 132